Fotografia wnętrz

O uchwale krajobrazowej

W Poznaniu ruszają spotkania informacyjno-konsultacyjne w sprawie projektu uchwały krajobrazowej. Zakłada on między innymi, że w ścisłym centrum miasta ma nie być dużych reklam. Uwagi i opinie można przesyłać do 30 czerwca.

Uchwała ma pomóc w uporządkowaniu przestrzeni publicznej w mieście.

Dokument przewiduje m.in. likwidację wielkich billboardów ze ścisłego centrum miasta.

Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się w czwartek 25 kwietnia w urzędzie miasta.

W pierwszej połowie kwietnia na stronach internetowych miasta opublikowano projekt uchwały krajobrazowej. To zbiór wytycznych dotyczących reklam, małej architektury i ogrodzeń. Zaproponowane w dokumencie rozwiązania mają pozwolić na uporządkowanie przestrzeni w mieście.

Furtkę do powstania dokumentu utworzyła przyjęta przez Sejm tak zwana ustawa krajobrazowa. Dała ona samorządom możliwość tworzenia podobnych dokumentów na poziomie gminy. Intensywne prace nad projektem poznańskiej uchwały krajobrazowej trwały od marca 2017 roku, gdy radni wyrazili wolę przyjęcia dokumentu. Pierwszym krokiem było opracowanie wstępnych propozycji zapisów, które miałyby się w nim znaleźć.

Pierwsze propozycje zapisów zostały upublicznione w listopadzie 2017 roku. Od tego czasu zorganizowano cykl spotkań z mieszkańcami, przedsiębiorcami, firmami reklamowymi i stowarzyszeniami. Przeprowadzono także dodatkowe inwentaryzacje i wizje w terenie by opracować kompleksowy projekt uchwały.

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia, o godzinie 17 w urzędzie miasta przy placu Kolegiackim. Uwagi i opinie można także przesyłać do 30 czerwca na adres: krajobrazowa@um.poznan.pl. Ostateczny projekt uchwały pod koniec roku trafi do Biura Rady Miasta Poznania.

x

Zobasz także

Oddział dla dzieci

Skanska wybuduje nowy oddział onkologiczny dla dzieci w szpitalu im. Jonschera fot. materiały prasowe Szpital ...

Uroczysta sesja rady miasta

Statuetkę i tytuł Honorowego Obywatela Miasta Poznania przyznano prof. Marii Siemionow. Podczas sesji wręczono też ...

Jest nas coraz mniej

fot. archiwum Urząd Statystyczny w Poznaniu opublikował wybrane dane dla Poznania za 2019 rok. Wynika ...

Powrót do reprywatyzacji

Klub PiS złożył w poniedziałek w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o szczególnych zasadach usuwania skutków ...

Listy wyborcze on line

28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Osoby, które nie będą tego dnia przebywać w swoim ...