Finansowanie pomostowe

Poznań Motor Show

Prestiżowe i zarazem jedne z największych w Europie. Obecne w portfolio Międzynarodowych Targów Poznańskich od 1992 roku, zwane przez znawców świata motoryzacyjnego Małą Genewą, czyli targi Poznań Motor Show ruszają już 28 marca.


Rokrocznie prezentowane są tu dziesiątki motoryzacyjnych premier światowych marek oraz aut koncepcyjnych. Na odwiedzających Poznań Motor Show czeka bogata ekspozycja samochodów, motocykli, kamperów i przyczep kempingowych, a także samochodów ciężarowych. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata motoryzacji oraz dla rodzin, które chcą spędzić czas w wyjątkowej motoryzacyjnej atmosferze.

Tegoroczna edycja odsłoni zwiedzającym pojazdy w ramach czterech salonów: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego oraz ciężarowego.
Poznań Motor Show to wyjątkowe wydarzenie dedykowane zarówno pasjonatom, jak również całym rodzinom, które na Międzynarodowych Targach Poznańskich mogą spędzić weekend w motoryzacyjnej atmosferze. Od lat z partnerami prezentujemy zwiedzającym premierowe pojazdy, samochody koncepcyjne, najpiękniejsze motocykle czy też najnowsze kampery i przyczepy kempingowe. Targi odbywają się pod hasłem motoryzacji jutra i wokół niego bardzo mocno budowany jest program zarówno od strony ekspozycji poprzez liczne samochody koncepcyjne, jak i za pośrednictwem Kongresu MOVE, gdzie z przedstawicielami świata biznesu, polityki oraz nauki rozmawiamy o kierunkach, w jakich zmierza branża. Całość programu Poznań Motor Show dopełniają dziesiątki wydarzeń towarzyszących, które w każdym roku dostarczają licznych emocji. Pokazy ekstremalnej jazdy na motocyklu, tory off roadowe, spotkania z gwiazdami telewizji i Internetu są obowiązkowymi punktami dla każdego gościa targów – mówi Dariusz Wawrzyniak, dyrektor targów Poznań Motor Show.

Wymiar targów najlepiej oddają liczby:
15 pawilonów pełnych motoryzacyjnych emocji,
60 motoryzacyjnych premier,
170 wystawców,
151 437 miłośników motoryzacji
Jakub Brzeziński, Dzikuska, Dominika Orlik, czyli emocje na 5 biegu!
Poznań Motor Show to również niezliczona liczba atrakcji oraz wydarzeń towarzyszących m.in. Stunt Wars Poland, czyli międzynarodowe zawody freestyle’u motocyklowego. Widzom gwarantujemy sportowe zmagania na najwyższym poziomie połączone z ekstremalnym widowiskiem.
A jeśli ktoś uważa, że motoryzacja i szybka jazda to hobby przeznaczone dla mężczyzn, szybko z tego błędu wyprowadzi go strefa kobiet przygotowana przez Speed Ladies. Organizowana po raz piąty
na poznańskich targach przestrzeń dla fanek dwóch kółek w tym roku zapowiada się szczególnie. Poza spotkaniami, gośćmi, rozmowami z ciekawymi kobietami, szykuje się wielkie show – pokaz mody,
w którym miejsce modelek zastąpią motocyklistki. Poza dobrze znanymi postaciami jak Żaneta Lipińska szefowa portalu, popularna Dzikuska, czy znana zawodniczka Dominika Orlik udział
w przedsięwzięciu będzie mogła wziąć każda motocyklistka, po udziale w castingu.
Na targach będzie można spotkać nie tylko miłośników ekstremalnych wrażeń motocyklowych,
ale także kultowych R5. To właśnie tutaj swoje nowe barwy zaprezentuje Jakub Brzeziński, wicemistrz Polski w rajdach samochodowych, szykujący się do udziału w Rajdzie Świdnickim-Krause.

Motoryzacja jutra, czyli eksperci o elektromobilności


Ważną i merytoryczną częścią targów jest Kongres Move – Mobility & Vehicles, który porusza tematykę przyszłości motoryzacji z perspektywy zmian związanych z elektromobilnością. Podczas ubiegłorocznej edycji gościliśmy ponad 300 uczestników, wśród nich przedstawiciele administracji państwowej, samorządowej, zarządy oraz dyrekcje motoryzacyjnych central importerskich,
izb i stowarzyszeń branżowych.
Jednak elektromobilność to tylko jeden ze sposobów zasilania aut. Z myślą o tych, którzy poszukują zamiennika dla benzyny czy diesla, Grupa MTP zorganizuje wraz z Koalicją Na Rzecz Autogazu tragi paliw alternatywnych pn. Alternative Fuels Technology, które odbędą się w tym samym czasie,
co Poznań Motor Show. A skupią się przede wszystkim na LPG, CNG, LNG i wodorze.
28-31 marca 2019 to data, którą każdy miłośnik motoryzacji musi wpisać w swój kalendarz,
a następnie przyjechać na Międzynarodowe Targi Poznańskie, by podziwiać najważniejsze
i najnowsze motoryzacyjne trendy.
Niezliczona liczba atrakcji:
Poznań Motorbike Show
Tory offroad na terenie zewnętrznym
Arena Videoblogerów Motoryzacyjnych
Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników i Lakierników
IX Ogólnopolski Zlot Caravaningowy
Stunt Wars Poland II – międzynarodowe zawody w stuncie motocyklowym
Godziny otwarcia:
Czwartek (28.03): 8:00 – 14:00 (Press Day)
Czwartek (28.03): 14:00 – 19:00 (VIP & Biznes Day)
Piątek (29.03): 10:00 – 18:00
Sobota (30.03): 10:00 – 18:00
Niedziela (31.03): 10:00 – 18:00

Więcej informacji na www.MotorShow.pl

EkoFlota 2019

Grupa MTP wraz z wydawcą magazynu „Menadżer Floty”, twórcą targów EkoFlota, podpisał umowę o wspólnej organizacji tegorocznej imprezy. Impreza potrwa 3 dni, od 9 do 11 października 2019. się Jej formuła zostanie rozszerzona, a identyfikacja wizualna odświeżona.

Grupa MTP obecna jest na rynku motoryzacyjnym za sprawą organizowanych od lat wydarzeń jak: Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce, Retro Motor Show w Poznaniu, Auto Nostalgii w Warszawie, czy też branży warsztatowej poprzez Targi Techniki Motoryzacyjnej. Połączenie sił z Menadżerem Floty i wspólna organizacja targów EkoFlota, idealnie uzupełnia portfolio naszych wydarzeń – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy nową jakość wydarzeń na rynku flotowym w Polsce, dostarczając wielu pozytywnych emocji i nowych kontaktów biznesowych – uzupełnia Kobierski.

Bardzo się cieszę, że Grupa MTP zdecydowała się na wspólną organizację naszych targów. Pokazuje to, jaki potencjał drzemie w EkoFlocie, skoro stała się przedmiotem zainteresowania tak poważnej instytucji, jak poznańskie targi. W tym roku spodziewamy się ponad 10 000 klientów biznesowych, na których będzie czekać ekspozycja o powierzchni 9 000 m2 – mówi Piotr Wielgus, redaktor naczelny „Menadżera Floty” – Tegorocznej EkoFlocie będzie towarzyszyło hasło „Motoryzacja Przyszłości”, co oznacza, że zrobimy duży krok naprzód i zaprezentujemy wszystkie najnowsze trendy branżowe – dodaje Wielgus.
Sukces wydarzenia determinuje między innymi szeroka kampania skierowana do klientów Grupy MTP, współpracujących przez cały rok, przy okazji organizowanych targów dla branż takich, jak budownictwo, żywność i gastronomia, czy technologie przemysłowe oraz oczywiście Poznań Motor Show, partnerem medialnym którego został „Menadżer Floty”.
Ponadto, w tym samym czasie będą się odbywały targi Pol-Eco System – czyli największe wydarzenie w branży ochrony środowiska w tej części Europy. Synergia z targami Pol-Eco pozwoli na dotarcie do jeszcze szerszej grupy docelowej oraz gwarantuje jak największe zainteresowanie instytucji rządowych i samorządowych.
Uroczyste otwarcie targów EkoFlota odbędzie się 9 października. Będzie to także dzień prasowy, na który zapraszamy dziennikarzy. Tego dnia odbędzie się konferencja E-Mobility, z udziałem znamienitych gości z Polski i zagranicy. Wręczymy także nagrody targów EkoFlota. Podczas trzech dni trwania imprezy podziwiać będzie można nie tylko wystawę statyczną, ale także skorzystać z jazd testowych w Miasteczku Motoryzacyjnym.
Wstęp na targi jest bezpłatny dla zarejestrowanych gości. Rejestracja ruszy wkrótce. Trwa już sprzedaż powierzchni wystawienniczych.

x

Zobasz także

„System do mieszkania”

Spotkanie z autorką książki „System do mieszkania. Perspektywy rozwoju dostępnego budownictwa mieszkaniowego” (wyd. Fundacja Bęc ...

Jak zakorkowany jest Poznań

Już po raz ósmy znany producent systemów nawigacji satelitarnych opublikował ranking najbardziej zakorkowanych miast globu ...

Weekend Otwartych Ogrodów

Trzecia edycja Weekendu Otwartych Ogrodów już 8 i 9 czerwca w Poznaniu. Poprzednie dwie edycje ...

Piotr i Paweł to już Spar

Wywodząca się z RPA firma Spar Group podpisała umowę zakupów udziałów w polskiej sieci supermarketów ...

Będzie skwer 4 Czerwca 1989

Skwer położony pomiędzy ul. Jana Pawła II a jeziorem Maltańskim będzie nosił nazwę 4 Czerwca ...