Bądź współtwórcą muralu

Już niebawem w Poznaniu powstanie kolejny artystyczny stały mural – tym razem na ponad 250-metrowej ścianie Wielkopolskiej Giełdy Odzieżowej przy ulicy Głogowskiej. Zostań jego współautorem!

Ideą zaplanowanego dzieła jest połączenie na jednej ścianie postaci stworzonych przez pięcioro artystów – ilustratorów, grafików, malarzy tworzących w różnej stylistyce, a sama koncepcja przedstawiać będzie różnorodność i piękno estetyki modowej.

Jedna z grafik wyłoniona zostanie w ogłoszonym konkursie, pozostałe 4 postaci powstaną poza nim. Spośród nadesłanych prac powołane przez organizatorów jury konkursowe oprócz nagrody głównej, czyli umieszczenia postaci w projekcie, nagrodzi zwycięzcę główną nagrodą pieniężną w wysokości 1,5 tys. zł. Planowane są również dwa wyróżnienia.

Wykonawcą całości projektu muralu będzie Studio Murall z Poznania, które na swoim koncie ma wielkoformatowe iluzoryczno-trójwymiarowe dzieła, powstałe m.in. na poznańskiej Śródce czy browarach w Namysłowie i Czarnkowie. Razem z Fundacją Feed Your Head jest ono organizatorem całego przedsięwzięcia.

Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 29 czerwca. Więcej szczegółów w wydarzeniu na Facebooku oraz TUTAJ.
Źródło:biuletyn.poznan.pl

x

Zobasz także

Lokale dla ofiar przemocy

Rusza pilotażowy projekt mieszkania interwencyjnego dla dorosłych osób LGBT+ doświadczających przemocy. Będzie w nim można ...

Niebawem Muzeum Szyfrów

W budynku Collegium Martineum, w którym mieścić się będzie nowa atrakcja turystyczna Poznania, trwają obecnie ...

Miodowy Ogród na Cytadeli

Na poznańskiej Cytadeli powstanie w tym roku ogród miododajny. Projekt polega na przebudowie dawnego amfiteatru. ...

Już zakwitły przebiśniegi!

Po kilku cieplejszych dniach w Poznaniu i okolicach zaczęły pojawiać się już pierwsze oznaki wiosny. ...

Czas wymiany pieców

Trwa nabór do miejskiego programu Kawka Bis, w ramach którego można otrzymać dotację na zmianę ...