Ukraina

Droga rowerowa wzdłuż PST

Przy trasie tramwajowej PST powstanie nowa droga rowerowa i chodnik, dzięki czemu możliwe będzie przejście lub przejechanie na rowerze z rejonu przystanku „Słowiańska” do parku Wodziczki. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę robót budowlanych.

Trasa ma powstać po południowej stronie skrzyżowania ulic Mieszka I i Słowiańskiej, przy dojściu do przystanku tramwajowego. Dalej, przez obecnie niezagospodarowany teren między trasą PST a ul. Mieszka I. Zakończenie drogi zaplanowane jest przy wejściu do parku im. Wodziczki. Tam, w przyszłości, ma powstać także kładka rowerowa nad Bogdanką. Trasa stanowić będzie część trasy głównej łączącej Piątkowo, centrum i Grunwald.

Podczas prac, w miejscach, gdzie będzie to konieczne, skarpa nasypu PST będzie wzmocniona płytami ażurowymi i dodatkowo zabezpieczona balustradą.

Droga rowerowa ma mieć szerokość 3 metrów, a chodnik 2 metry. Co istotne, oddzielone będą od siebie pasem zieleni z drzewami lub opaską z kamiennych kostek, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników ruchu.

W ramach inwestycji powstanie też nowy kanał technologiczny. Całość zostanie oświetlona.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę robót budowlanych.

x

Zobasz także

Remont pętli na Junikowie

W sobotę 23 marca, rozpoczną się prace związane z remontem zadaszenia nad peronami tramwajowymi i ...

Tramwajem na Poznań Wschód

Radny Andrzej Rataj wystosował interpelację w sprawie planowanej trasy tramwajowej z pętli Zawady do stacji ...

Prozerpina bez gwiazd

Radny Mateusz Rozmiarek -donosi biuletyn.poznan.pl złożył interpelację w sprawie usunięcia gwiazd z podłoża fontanny Prozerpiny ...

Synagoga to zabytek

Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie wpisania do rejestru zabytków ...

Palmiarnia w bloku

Oficjalny profil Miasto Poznań na Facebooku umieścił w niedzielę post ze zdjęciami egzotycznej roślinności rosnącej ...