Fotografia wnętrz

Dla kogo Hipodrom Wola

Podczas wrześniowych obrad sejmikowej Komisji Gospodarki dyskutowano m.in. o Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola. Okazją był projekt zmian w budżecie regionu na 2021 rok, zakładający dokapitalizowanie należącej do samorządu województwa spółki. Przypomnijmy, że hipodrom od lat znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, a spółka generuje straty m.in. ze względu na wysokie koszty stałe, związane z podatkiem od nieruchomości i księgowaniem amortyzacji zabytkowych obiektów. Jak wyjaśniał radnym Grzegorz Proniewicz, dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego w UMWW, przedstawiciele województwa i miasta Poznania porozumieli się, by w najbliższym czasie 100 proc. udziałów w spółce przejął miejski samorząd. Warunkiem jest jednak oddłużenie hipodromu, którym docelowo mogłyby zarządzać Międzynarodowe Targi Poznańskie. Zanim tak się stanie, formalną umowę między miastem i województwem muszą poprzedzić uchwały (zgody) najpierw sejmiku, a następnie Rady Miasta Poznania.

Ponadto komisja zapoznała się ze stanowiskiem Wielkopolskiej Rady Trzydziestu w sprawie programu „Polski Ład” oraz informacją pełnomocnika zarządu województwa ds. restrukturyzacji wschodniej Wielkopolski na temat podejmowanych działań. Radni przyjęli też sprawozdanie z wykonania budżetu województwa i WPF za pierwsze półrocze 2021 r., a także pozytywnie zaopiniowali propozycje zmian w finansach regionu na ten rok.

x

Zobasz także

Przebudowa centrum

fot. PIM Prace ruszyły w kwietniu i postępują zgodnie z planem. Obecnie przebudowywany jest odcinek ...

25 lat Osiedla Strzeszyn

Z okazji 25 rocznicy powstania samorządu pomocniczego na Strzeszynie list gratulacyjny przekazał przewodniczący Rady Miasta ...

Powrót książnicy na Prusa

Poznań, ul. Prusa 3 – warto zapamiętać ten adres. Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji ...

Odnawianie Wartostrady

Prace związane z przebudową liczącego ok. 1,8 km odcinka Wartostrady, biegnącego wzdłuż wschodniego brzegu Warty, ...

Zieleń na Rynku Łazarskim

Trwa przebudowa rynku Łazarskiego. Na 140 m kw powstanie nowa zielona rabata (Fot. PIOTRSKORNICKI) Presja ...