Laureaci „Dobrego remontu”

Kamienica u zbiegu ulic Wielkiej i Szewskiej zwyciężyła w konkursie „Dobry remont”. Drugie miejsce zajął budynek znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Piekary, a trzecie – przy ul. Libelta 27.

Organizatorem konkursu „Dobry remont” na najlepszą renowację elewacji kamienicy jest Stowarzyszenie „Inwestycje dla Poznania”, we współpracy z Urzędem Miasta Poznania, pod patronatem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Celem przedsięwzięcia jest ochrona dziedzictwa kulturowego i historycznego miasta oraz promocja dobrych praktyk. Głosowanie trwało do 15 grudnia. Uczestniczyło w nim 15 zabytkowych obiektów.

Pierwsza edycja konkursu „Dobry Remont” odbyła się w 2009 r. Nagrody za najlepiej przeprowadzony renowację przyznawano corocznie – aż do 2014 r. Po 5 latach wrócono do tej idei. Ze względu na dłuższy odstęp czasu, jaki minął od ostatniej edycji wybór kandydatów nie ogranicza się jedynie do aktywności inwestycyjnej z ostatniego roku, ale obejmuje szerszy katalog obiektów, których renowację przeprowadzono w ciągu kilku lat.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu została kamienica znajdująca się pod adresem ul. Wielkiej 9 i ul. Szewskiej 21. Drugie miejsce zajął budynek u zbiegu ulic Ogrodowej 18 i Piekary 13, a trzecie – kamienica przy ul. Libelta 27. Zwycięski obiekt zostanie wyróżniony tabliczką z nazwą konkursu oraz wskazaniem „Niech świeci przykładem” – tak, aby każdy mógł zobaczyć wzór dobrych praktyk.

Konkurs „Dobry Remont” po raz kolejny odbywa się on pod patronatem Miejskiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu, we współpracy z Urzędem Miasta Poznania.

Listę wszystkich „kandydatów”, biorących udział w konkursie można zobaczyć na stronie: http://www.poznan.pl/mim/rewitalizacja/glosowanie-dobry-remont/konkurs-dobry-remont,140406.html.

Więcej informacji i konkursie można znaleźć na stronie Poznan.pl – https://www.poznan.pl/mim/info/news/dobry-remont-wybierz-najlepiej-odnowiona-kamienice,140986.html

x

Zobasz także

Sprzedają grunt przy Kinepolis

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji ponownie próbuje sprzedać działki na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Franowo ...

Czy będą miejskie łąki?

W połowie lutego radny Paweł Sowa złożył interpelację, w której postulował ograniczenie w koszeniu miejskich ...

Dotacja dla franciszkanów

Radni z Komisji Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie udzielenia dotacji Klasztorowi ...

Nowa szkoła na Strzeszynie

Krajowy Zasób Nieruchomości zgodził się na przekazanie Miastu Poznań działki na Strzeszynie. Dzięki temu będzie ...

9.000 widzów w Arenie

Wiemy, jak będzie wyglądać wnętrze poznańskiej Areny po remoncie. Będzie elegancka, minimalistyczna i nawiązująca do ...