Bolechowo 750×200 – maj 2017

Most Lecha do rozbiórki

W kwietniu 2018 r, rozpocznie się rozbiórka starego przęsła mostu Lecha i budowa nowej

konstrukcji w to miejsce.Jest to największa zaplanowana inwestycja drogowa, która ma rozpocząć się w przyszły roku jest . To nie jedyne inwestycje uwzględnione w budżecie ZDM na rok 2018.Plany na przyszły rok Zarządu Dróg Miejskich przedstawiono radnym z Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej podczas jej ostatniego posiedzenia. W ramach prac nad budżetem na 2018 rok radni z tej komisji spotykają się z poszczególnymi jednostkami.

Zarząd będzie miał w przyszłym roku dochody własne w wysokości 46 mln zł, to mniej niż w tym roku. ZDM zarabia głównie na strefie płatnego parkowania oraz na opłatach z odprowadzania wód opadowych. Natomiast wydatki na przyszły rok są planowane łącznie w kwocie 346 mln zł, z czego 171 mln to wydatki na inwestycje.

W budżecie są m.in. środki na przebudowę dróg lokalnych w sumie 17 mln zł oraz na drogi rowerowe 8 mln zł. W planach jest remont ul. Cześnikowskiej, Palacza i budowa ul. Folwarcznej.

Jednak wśród nowych projektów inwestycyjnych, które ruszą w przyszłym roku największym jest rozbiórka północnego przęsła mostu Lecha nad Wartą. Obiekt musi być już rozebrany ze względu na stan techniczny. Według planów ZDM prace mają rozpocząć się w kwietniu 2018 roku i wraz z rozbiórką i budową nowego przęsła potrwają dwa lata. Łączny koszt tej inwestycji to 63 mln zł.

Jan Gładysiak

Źródło: UM Poznania

x

Zobasz także

Poznań na szlaku turystów

Poznań zajął piąte miejsce w konkursie European Best Destinations na najlepszy cel podróży w 2019 ...

Przystań w Starym Porcie

Miasto planuje przystań jachtową nad Wartą. Na razie Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały przetarg, który wyłoni ...

Odnowiona hala sportowa

Już od poniedziałku, 28 stycznia, uczniowie szkoły na poznańskim Łazarzu będą mogli korzystać ze zmodernizowanej ...

Rozbiórka na Wilczaku

Na pętli Wilczak kontynuowane są prace związane z budową linii tramwajowej do Naramowic. Trwa rozbiórka ...

Dobudowano 4. klasy

Dobiega końca rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 46 na Osiedlu Warszawskie-Pomet-Maltańskie. Trwa wyposażanie sal. Uroczyste otwarcie ...