Agrobex 750×200 – czerwiec 2017

Most Lecha do rozbiórki

W kwietniu 2018 r, rozpocznie się rozbiórka starego przęsła mostu Lecha i budowa nowej

konstrukcji w to miejsce.Jest to największa zaplanowana inwestycja drogowa, która ma rozpocząć się w przyszły roku jest . To nie jedyne inwestycje uwzględnione w budżecie ZDM na rok 2018.Plany na przyszły rok Zarządu Dróg Miejskich przedstawiono radnym z Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej podczas jej ostatniego posiedzenia. W ramach prac nad budżetem na 2018 rok radni z tej komisji spotykają się z poszczególnymi jednostkami.

Zarząd będzie miał w przyszłym roku dochody własne w wysokości 46 mln zł, to mniej niż w tym roku. ZDM zarabia głównie na strefie płatnego parkowania oraz na opłatach z odprowadzania wód opadowych. Natomiast wydatki na przyszły rok są planowane łącznie w kwocie 346 mln zł, z czego 171 mln to wydatki na inwestycje.

W budżecie są m.in. środki na przebudowę dróg lokalnych w sumie 17 mln zł oraz na drogi rowerowe 8 mln zł. W planach jest remont ul. Cześnikowskiej, Palacza i budowa ul. Folwarcznej.

Jednak wśród nowych projektów inwestycyjnych, które ruszą w przyszłym roku największym jest rozbiórka północnego przęsła mostu Lecha nad Wartą. Obiekt musi być już rozebrany ze względu na stan techniczny. Według planów ZDM prace mają rozpocząć się w kwietniu 2018 roku i wraz z rozbiórką i budową nowego przęsła potrwają dwa lata. Łączny koszt tej inwestycji to 63 mln zł.

Jan Gładysiak

Źródło: UM Poznania

x

Zobasz także

Wycinka pod tramwaj

W czwartek Zakład Lasów Poznańskich rozpoczął wycinkę drzew na jednym z odcinków trasy, w okolicy ...

Basen na os. Piastowskim

Po ponad roku od ogłoszenia pierwszego przetargu, miasto ogłosiło kolejny. Zgodnie z dokumentacją przetargową, zwycięzca ...

„Hanka” czeka na studentów

Ponowne, uroczyste otwarcie Domu Studenckiego „Hanka” odbyło się 12 lutego w samo południe. Rektor Uniwersytetu ...

Witamy na pl. Kolegiackim

Trwają prace archeologiczne na placu Kolegiackim. Znaleziska przybliżają historię tego bardzo ważnego dla Poznania miejsca. ...

Filia BR w Naramowicach

Nowa filia Biblioteki Raczyńskich została oficjalnie otwarta na Naramowicach. Na czytelników czeka aż 30 tysięcy ...