Park Drwęskich odżyje

Wkrótce rozpoczną się prace związane z rewaloryzacją Parku im. I .J. Drwęskich. Park przejdzie kompleksową renowację. Dokumentację projektowo-wykonawczą rewitalizacji sfinansowała Rada Osiedla Wilda.

fot. ZZM
W najbliższych dniach rozpocznie prace rewaloryzacyjne w Parku Drwęskich. W ramach inwestycji odnowione zostaną alejki, schody, pergole, oświetlenie, plac zabaw. Pojawią się nowe ławki i kosze na śmieci a także zupełnie nowe elementy małej architektury.
Modernizacja potrwa do końca listopada 2020 r., a miasto wyda na ten cel ponad 5,5 mln zł. Dokumentację projektowo-wykonawczą rewitalizacji sfinansowała Rada Osiedla Wilda.
Mieszkańcy muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, bowiem ze względów bezpieczeństwa, na czas wykonywanych robót, park będzie w całości zagrodzony.

x

Zobasz także

Przetarg na węzeł w Plewiskach

Ogłoszono przetarg, który wyłoni wykonawcę węzła przesiadkowego Grunwaldzka z przejazdem pod torami kolejowymi. Na granicy ...

Samorząd dołoży do Golęcina

Samorząd Województwa dołoży 400 tys. złotych do modernizacji miejskiego kompleksu sportowego na Golęcinie Jacek Bogusławski, ...

Borsukiem na Maltankę

Już w najbliższy weekend na tory przy jeziorze Maltańskim wyjedzie parowóz Borsig Bn2t, zwany Borsukiem ...

Tramwaj na Naramowice

Prace związane z budową nowej trasy tramwajowej na Naramowice postępują i obejmują coraz większy obszar. ...

Rowerem po Dolnej Wildzie

Od środy, 1 lipca, rozpoczyna się budowa ostatniego fragmentu nowej drogi rowerowej, która połączy okolice ...