Finansowanie pomostowe

Powiększanie kina Muza

Najstarsze kino w Poznaniu w roku swojego jubileuszu 110-lecia przechodzi gruntowny remont. W rezultacie do jednej głównej sali kinowej, która zostanie powiększona dojdą dwie kameralne sale projekcyjne.

Wizualizacje: Toya Design

Kino Muza powstało w 1908 roku, jest więc najstarszym kinem w Poznaniu i jednym z najstarszych w Polsce. Teraz przechodzi generalny remont. Główna sala kinowa zostanie powiększona o 20 miejsc i zyska nowa wentylację. Wyremontowany będzie też hol wejściowy i znajdująca się w nim kawiarenka. Największą nowością będzie jednak to co pojawi się na piętrze budynku. Powstaną tam dwie nowe sale projekcyjne, każda na 50 osób, nietypowe w swoim wystroju. W jednej z nich staną przytulne kanapy, w drugiej będą stoliki oraz krzesła jak w kawiarni. Charakter obu sprawi, że łatwiej będzie tam organizować spotkania tematyczne i warsztaty.

Na czas remontu projekcje filmowe Kina Muza odbywają się w dwóch salach przy ul. Masztalarskiej 8, gdzie mieści się siedziba Estrady Poznańskiej zarządzającej kinem. Miasto wyda na remont i rozbudowę Muzy prawie 5,5 mln zł.

 

Zmienia się też kamienica na zapleczu której mieści się kino. -Trwa remont kamienicy miejskiej przy ul. Św. Marcin 30, prowadzony przez ZKZL ze środków Miejskiego Konserwatora Zabytków. Na dziedzińcu kamienicy znajduje się z kolei Kino Muza, które także przechodzi pod nadzorem Estrady Poznańskiej modernizację i zarazem rozbudowę. Oba działania wpisują się w zmiany zachodzące na ulicy Św. Marcin – informuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

 

Źródło: biuletyn.poznan.pl

x

Zobasz także

Współtwórz mapę murali

Twórcy poznańskie mapy murali, graffiti, neonów i typografii zapraszają do współpracy przy tworzeniu trzeciej edycji ...

Wiosna na Ostrowie Tumskim

Społeczny Opiekun Zabytków zaprasza na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego. Spacer po wyspie w sercu Poznania odbędzie ...

Dom Seniora przy Szkolnej

W przyszłości nieruchomości przy ulicach Szkolnej, Koziej i Podgórnej zamienią się w największy w Polsce ...

Trzeci pas na A-2

Po ponad dwóch tygodniach robót przygotowawczych z niedzieli na poniedziałek, 17 na 18 marca, rozpoczęły ...

Budimex na pl. Kolegiackim

Poznań wyłonił wykonawcę przebudowy placu Kolegiackiego. Rewaloryzację przeprowadzi spółka Budimex Budownictwo. Niebawem ma nastąpić podpisanie ...