Finansowanie pomostowe

Tramwajem do Naramowic

Najpóźniej wiosną 2022 roku pierwsi pasażerowie mają pojechać trasą tramwajową na Naramowice. We wtorek ogłoszony został przetarg

na wykonanie pierwszego etapu: od pętli Wilczak do przystanku końcowego „Błażeja”. – Ogłaszamy przetarg i podajemy podział na pięć odcinków. Oczekujemy od wykonawcy, że on wyceni każdy z nich i poda nam terminy realizacji, które znajdą się w harmonogramie i umowie, a my nie narzucamy mu kolejności – powiedział Paweł Śledziejowski z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Odcinek I – pętla Wilczak; odcinek II – przebudowa układu drogowego ul. Naramowickiej wraz z budową trasy tramwajowej od ul. Szelągowska/Słowiańska do „Węzła Naramowicka”; odcinek III – „Węzeł Naramowicka” budowa dwupoziomowego skrzyżowania ul. Lechicka/ Naramowicka wraz z budową trasy tramwajowej na wiadukcie oraz dobudową drugiej nitki kolektora przy ul. Serbskiej; odcinek IV – ul. Nowa Naramowicka wraz z trasą tramwajową od „Węzła Naramowicka” do ul. Łużyckiej oraz z systemem podczyszczania na kanale Naramowickim; odcinek V – ul. Nowa Naramowicka wraz z trasą tramwajową od ul. Łużyckiej do ul. Błażeja oraz odcinkiem ul. Nowa Stoińskiego od ul. Jasna Rola do ul. Naramowicka.

Zwycięzca przetargu będzie musiał m.in. sporządzić projekt budowlany, projekt wykonawczy, uzyskać wszelkie niezbędne zgody czy wykonać wszelkie niezbędne roboty.

Wykonawca będzie posiadać swobodę w kwestii terminów realizacji poszczególnych odcinków. Wszystkie prace muszą jednak zakończyć się do końca 2021 roku, a wszelkie odbiory techniczne powinny być gotowe wiosną 2022 roku. Wtedy z trasy skorzystają pierwsi pasażerowie.

Termin składania ofert upłynie 10 lipca. w 60 proc. o wyniku przetargu decydować będzie cena. Wpływ na rezultat będą miały również skrócenie terminu wykonania prac (20 proc.), okres gwarancji i rękojmi (15 proc.) oraz doświadczenie kierownika budowy (5 proc.).

Pierwsze prace budowlane mają ruszyć jesienią.

x

Zobasz także

Współtwórz mapę murali

Twórcy poznańskie mapy murali, graffiti, neonów i typografii zapraszają do współpracy przy tworzeniu trzeciej edycji ...

Wiosna na Ostrowie Tumskim

Społeczny Opiekun Zabytków zaprasza na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego. Spacer po wyspie w sercu Poznania odbędzie ...

Dom Seniora przy Szkolnej

W przyszłości nieruchomości przy ulicach Szkolnej, Koziej i Podgórnej zamienią się w największy w Polsce ...

Trzeci pas na A-2

Po ponad dwóch tygodniach robót przygotowawczych z niedzieli na poniedziałek, 17 na 18 marca, rozpoczęły ...

Budimex na pl. Kolegiackim

Poznań wyłonił wykonawcę przebudowy placu Kolegiackiego. Rewaloryzację przeprowadzi spółka Budimex Budownictwo. Niebawem ma nastąpić podpisanie ...