Andersia Silver w 2023 r.

Według projektów, Andersia Silver będzie najwyższym budynkiem w Poznaniu. Budynek powstanie obok Starego Browaru i będzie miał wysokość 115 metrów, a wewnątrz aż 29 kondygnacji, w tym 26 ponad ziemią. W środku powstaną biura, centrum kongresowe, restauracja a także hotel. Pod ziemią znajdzie się także parking na 400 samochodów. Powierzchnia użytkowa budynku ma wynieść blisko 50 tysięcy metrów kwadratowych.

Jak informuje branżowy portal projektinwestor.pl w przetargu na generalnego wykonawcę kompleksu biurowo-hotelowego Andersia Silver wybrana została firma PORR. Prace rozpoczną się już w lutym, a zakończą w pierwszym kwartale 2023 r.

Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Ewy i Stanisława Sipińskich.Autor zdjęcia: Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich.

Źródło: wtk.pl

x

Zobasz także

Sprzedają grunt przy Kinepolis

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji ponownie próbuje sprzedać działki na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Franowo ...

Czy będą miejskie łąki?

W połowie lutego radny Paweł Sowa złożył interpelację, w której postulował ograniczenie w koszeniu miejskich ...

Dotacja dla franciszkanów

Radni z Komisji Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie udzielenia dotacji Klasztorowi ...

Nowa szkoła na Strzeszynie

Krajowy Zasób Nieruchomości zgodził się na przekazanie Miastu Poznań działki na Strzeszynie. Dzięki temu będzie ...

9.000 widzów w Arenie

Wiemy, jak będzie wyglądać wnętrze poznańskiej Areny po remoncie. Będzie elegancka, minimalistyczna i nawiązująca do ...