Ukraina

Ikona Hiszpanii w CK Zamek

Od soboty w Poznaniu największa w Europie wystawa poświęcona ikonie hiszpańskiej architektury
– Jestem przekonana, że kultura ma ogromną moc w tym trudnym czasie i że wystawa, którą otwieramy, będzie wydarzeniem niosącym dobre emocje – mówi Anna Hryniewiecka, dyrektor CK Zamek. Od soboty można tu oglądać wystawę „Antoni Gaudi”
Przygotowywanie tej wystawy trwało kilka lat. – Pierwotną datą wernisażu była jesień 2020 r. Pandemia spowodowała, że jesteśmy dwa lata później – mówi Anna Hryniewiecka. – Dzień otwarcia wystawy miał być bardzo radosny, jeszcze tydzień temu myśleliśmy, że taki będzie. Okazuje się, że dzisiaj żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości – wojny u naszych najbliższych sąsiadów. Wszyscy myślimy o tym, jak się zmobilizować na długi czas, żeby móc być pomocnym. W tej mobilizacji mają udział także poznańskie instytucje kultury – przypomina dyrektor CK Zamek. To właśnie w Zamku – koncertem w Sali Wielkiej – rozpoczął się tydzień temu festiwal „Poznań dla Ukrainy”, podczas którego odbywają się też zbiórki pieniędzy dla potrzebujących.

– To jest mobilizacja, która zapowiada długi marsz – uważa Anna Hryniewiecka. I zaznacza: – Będziemy nieść pomoc i nadzieję. Także realizując nasze wydarzenia, organizując zajęcia, warsztaty, które pozwolą na integrowanie się ukraińskiej społeczności z nami. Jestem przekonana, że kultura ma ogromną moc w tym czasie. I że wystawa, którą właśnie otwieramy, będzie wydarzeniem niosącym dobre emocje, pomagającym przejść przez trudne momenty i nam, i gościom, którzy do nas przybywają – mówi dyrektor CK Zamek.

Bilety na wystawę „Antoni Gaudi” dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców Ukrainy będą kosztowały symboliczną złotówkę.

x

Zobasz także

Skwer dla Ukrainy

Skwerowi w rejonie ulic Kórnickiej i Serafitek – Rada Miasta nadała na kwietniowej sesji imię ...

Co dalej z MPGM

Radna Ewa Jemielity otrzymała odpowiedź na swoje zapytanie dotyczące Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej S.A. Fot. ...

Nie chcą ciemności

Komisja Współpracy Lokalnej pozytywnie zaopiniowała projekty zmieniające uchwały w sprawie zasad naliczania środków budżetowych dla ...

Remont Starego Rynku

Wykonawca nowej płyty poznańskiego rynku staromiejskiego ma już pozwolenie na budowę. Na razie prowadzi prace ...

Łódką po stawie Sołackim?

Co z łódkami na stawach w parku Sołackim? MTP zapowiada, że na pewno wrócą. Być ...