Infocentrum na Sołaczu

Za pieniądze ze sprzedaży gruntów i budynków uczelnia zamierza wybudować Infocentrum – nowy gmach z biblioteką, czytelnią, salami wykładowymi, salą widowiskową oraz pomieszczeniami dydaktycznymi.
Akademiki Uniwersytetu Przyrodniczego, dawnej Akademii Rolniczej, od dawna niszczeją. Decyzja, że studenci nie będą w nich mieszkać, zapadła kilkanaście lat temu. Ale dopiero niedawno uczelnia sprzedała swoje cztery budynki z lat 50. XX w. Pod młotek poszła także stołówka przy ul. Piątkowskiej z końca lat 80.
Uczelnia rozpisała przetargi na kilkadziesiąt innych nieruchomości. Wśród nich jest działka przy Wojska Polskiego 53 i 53A, a także działki w Baranowie, w Złotnikach, w Przybrodzie w gminie Rokietnica, w Rakowni koło Murowanej Goślini i pod Międzychodem.

Źródło i fot wyborcza.pl

x

Zobasz także

Sprzedają grunt przy Kinepolis

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji ponownie próbuje sprzedać działki na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Franowo ...

Czy będą miejskie łąki?

W połowie lutego radny Paweł Sowa złożył interpelację, w której postulował ograniczenie w koszeniu miejskich ...

Dotacja dla franciszkanów

Radni z Komisji Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie udzielenia dotacji Klasztorowi ...

Nowa szkoła na Strzeszynie

Krajowy Zasób Nieruchomości zgodził się na przekazanie Miastu Poznań działki na Strzeszynie. Dzięki temu będzie ...

9.000 widzów w Arenie

Wiemy, jak będzie wyglądać wnętrze poznańskiej Areny po remoncie. Będzie elegancka, minimalistyczna i nawiązująca do ...