Ukraina

Nie zetną topoli

Jak przekazują przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej, topola kanadyjska o obwodzie pnia 370 cm, została zakwalifikowana do wycinki ze względu na znaczne wypróchnienia, ubytki w korze, pęknięcie biegnące od nasady pnia do korony oraz znaczne odchylenie od pionu.

Dzięki staraniom drzewo zostało pozostawione jako „drzewo-świadek”.

„Prace związane z pozostawieniem zostały wykonane na podstawie decyzji i pozwolenia Miejskiego Konserwatora Zabytków. Prace przeprowadzono pod nadzorem ornitologa i chiropterologa”
– czytamy na portalu społecznościowym.

Wiekowe i stwarzające zagrożenie dla otoczenia drzewa, ze względów bezpieczeństwa muszą zostać wycięte. Jednak w wyjątkowych sytuacjach usuwana jest tylko korona, a pień pozostawiany, aby stał się „świadkiem”. Są to pozostałości po drzewie w postaci pnia z obciętą koroną. Zachowuje się go ze względów przyrodniczych lub kulturowych z utrzymaniem zasad bezpieczeństwa w jego sąsiedztwie” – przypominają przedstawiciele ZZM.

x

Zobasz także

Palmiarnia w bloku

Oficjalny profil Miasto Poznań na Facebooku umieścił w niedzielę post ze zdjęciami egzotycznej roślinności rosnącej ...

Spór w WSA o Maltę

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę Jeronimo Martins w obszarze merytorycznym, uchylił jednak cztery punkty poznańskiej ...

Nowe trasy rowerowe

Infrastruktura dla rowerzystów poprawi komunikację w rejonie skrzyżowania przy AWF. Nowe drogi powstaną po obu ...

Powstało muzeum Unitry

Przy ul. Bronowej 3 znajdują się eksponaty, które wcześniej można było oglądać przy ul. Przełajowej ...

Co z jeziorem Rusałka

Stan czystości wód jeziora Rusałka był tematem posiedzenia Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej. Jezioro ...