Fotografia wnętrz

Parkometry na Łazarzu

Jak będzie wyglądała organizacja ruchu po objęciu tej części miasta granicami Strefy Płatnego Parkowania?

Odpowiedź ma dać projekt na opracowanie, którego Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg.

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej organizacji ruchu na terenie osiedla Św. Łazarz, uwzględniającej objęcie dzielnicy Strefą Płatnego Parkowania. Zainteresowane firmy mają czas na złożenie ofert do 6 czerwca 2018 roku.

Koncepcja uspokojenia ruchu na poznańskim Łazarzu, będąca przedmiotem podsumowanych w marcu 2018 roku konsultacji społecznych spotkała się z rekordowym zainteresowaniem mieszkańców. Po przeanalizowaniu wszystkich postulatów zdecydowano o rozpoczęciu projektowania docelowej organizacji ruchu na Łazarzu w oparciu o wariant W1. 25 maja ZDM ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Wybrany wykonawca będzie miał czas na jej opracowanie do końca 2018 roku.

– Dzięki nowej organizacji ruchu możliwe będzie wprowadzenie na Łazarzu Strefy Płatnego Parkowania, której wdrożenie zaplanowano na lata 2019-2021. Zmiana kierunków ruchu na wybranych ulicach przyczyni się również do zmniejszenia liczby przejazdów tranzytowych przez teren osiedla, uspokajając tym samym ruch i podnosząc poziom bezpieczeństwa – informuje ZDM.

Na wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu i Wildzie zarezerwowano w budżecie miasta i Wieloletniej Prognozie Finansowej kwotę 19,9 miliona złotych.

Źródło: poznan.pl; fot. ZDM

x

Zobasz także

Sprzedają grunt przy Kinepolis

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji ponownie próbuje sprzedać działki na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Franowo ...

Czy będą miejskie łąki?

W połowie lutego radny Paweł Sowa złożył interpelację, w której postulował ograniczenie w koszeniu miejskich ...

Dotacja dla franciszkanów

Radni z Komisji Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie udzielenia dotacji Klasztorowi ...

Nowa szkoła na Strzeszynie

Krajowy Zasób Nieruchomości zgodził się na przekazanie Miastu Poznań działki na Strzeszynie. Dzięki temu będzie ...

9.000 widzów w Arenie

Wiemy, jak będzie wyglądać wnętrze poznańskiej Areny po remoncie. Będzie elegancka, minimalistyczna i nawiązująca do ...