Powrót książnicy na Prusa

Poznań, ul. Prusa 3 – warto zapamiętać ten adres. Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury działa już w nowej odsłonie! Zainwestowaliśmy blisko 9 mln zł środków własnych samorządu województwa oraz 3,4 mln zł funduszy unijnych z WRPO 2014+, by umożliwić korzystanie z całej oferty tej instytucji kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego pod jednym dachem. Dzięki modernizacji budynek nie tylko cieszy estetycznym wyglądem, ale stał się również nowoczesny i dostępny dla osób z niepełnosprawnością, a przede wszystkim bardziej funkcjonalny.

Na froncie przywita nas neon i wrzutnia na książki, gdzie można oddawać książki 24h/7. Na parterze znajdziemy się w przeszklonym holu, idealnym na potrzeby organizacji wystaw. Potem zajrzymy do profesjonalnie wyposażonej sali audio – wizualnej. Dalej mamy wejście na antresolę, (a na następnym) piętrze do dużej i jasnej czytelni, z dobrze zaopatrzoną wypożyczalnią książek. Na wyższych piętrach kamienicy znajdziemy sale konferencyjne i wykładowe, idealne do organizacji warsztatów.

Wyremontowana WBPiCAK zadbała również o … ptaki, które znajdą miejsce dla siebie w licznych budkach lęgowych umieszczonych na filarach nad drogą wjazdową na wewnętrzne podwórko budynku. I o zieleń, o którą tak trudno w centrum miasta.

„Chciałbym, żeby Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury była bardziej widoczna w mieście, w Poznaniu. To oczywiście instytucja, która ma zadania regionalne, a jej główne aktywności koncentrują się w Wielkopolsce. Niemniej, również w Poznaniu jest szansa, by Biblioteka zaistniała, by więcej poznaniaków zauważyło, że ta instytucja tu jest tutaj i że można korzystać z jej oferty, nie tylko księgozbioru. Warto zbudować Bibliotece dobry wizerunek w stolicy regionu” – podkreśla Marszałek Marek Woźniak.

x

Zobasz także

Metamorfoza Al.Wielkopolskiej

Aleja Wielkopolska przeszła metamorfozę. Pojawiły się nowe rośliny i ekologiczna nawierzchnia, która wymaga szczególnej konserwacji ...

Plany Na Ostrów Tumski

Zmiany w tegorocznym i przyszłorocznym budżecie były głównym tematem środowego posiedzenia Komisji Polityki Przestrzennej i ...

Trochę Wiednia w MPK

Prace związane z modernizacją przystanków tramwajowych Rynek Jeżycki na ul. Dąbrowskiego w Poznaniu zmierzają ku ...

Rowery miejskie passe?

W zakończonym sezonie działania Poznańskiego Roweru Miejskiego (PRM) jednoślady wypożyczono ponad 320 tys. razy, co ...

Rynki na listę UNESCO

Podczas sesji Rady Miasta radny Paweł Sowa wygłosił oświadczenie. Ponowił w nim propozycję wpisania poznańskich ...