Ukraina

Skwer Obrońców Ukrainy

Teren zielony u zbiegu u zbiegu ulic Serafitek i Kórnickiej w sąsiedztwie mostu Rocha – to właśnie w tym miejscu wnioskodawcy proponują uhonorować bohaterskich obrońców Ukrainy w wojnie, która wybuchła 24 lutego 2022 roku. Pod projektem uchwały podpisali się przewodniczący wszystkich klubów w Radzie Miasta – Koalicjo Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Wspólnego Poznania. Inicjatywę zgłosiły organizacja społeczne skupione w Cyryl Club.

W uzasadnieniu do projektu uchwały napisano m.in.: „Poznań od początku zbrodniczej napaści prowadzonej przez Federację Rosyjską jest solidarny z Ukrainą. Mieszkańcy, poznańskie organizacje pozarządowe, samorząd Miasta Poznania oraz Województwa Wielkopolskiego wraz z Rządem Rzeczpospolitej Polskiej udzielają potrzebnego wsparcia osobom uciekającym przed wojną. Rada Miasta Poznania w geście solidarności z narodem ukraińskim, zwłaszcza z osobami z Ukrainy przebywającymi w Poznaniu, ustanawia skwer im. Obrońców Ukrainy 2022. Chcemy tym samym oddać hołd wszystkim walczącym w obronie swojej ojczyzny oraz wyrazić wsparcie osobom, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie w Polsce, szczególnie w Poznaniu.”

Skwer ma być symbolicznym miejscem pamięci, w którym ukraińska społeczność mieszkająca w Poznaniu, mogłaby spotykać się aby hołd swoim rodakom, którzy ponieśli śmierć za wolną Ukrainę.

x

Zobasz także

Skwer dla Ukrainy

Skwerowi w rejonie ulic Kórnickiej i Serafitek – Rada Miasta nadała na kwietniowej sesji imię ...

Co dalej z MPGM

Radna Ewa Jemielity otrzymała odpowiedź na swoje zapytanie dotyczące Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej S.A. Fot. ...

Nie chcą ciemności

Komisja Współpracy Lokalnej pozytywnie zaopiniowała projekty zmieniające uchwały w sprawie zasad naliczania środków budżetowych dla ...

Remont Starego Rynku

Wykonawca nowej płyty poznańskiego rynku staromiejskiego ma już pozwolenie na budowę. Na razie prowadzi prace ...

Łódką po stawie Sołackim?

Co z łódkami na stawach w parku Sołackim? MTP zapowiada, że na pewno wrócą. Być ...