Ładowarki emu.energy

Wartostrada oświetlona

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisała przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie kolejnych odcinków Wartostrady.

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie


Do 2020 roku Wartostrada wydłuży się o kolejne 2,5 kilometra. Nowe odcinki, oraz te już istniejące, zostaną wyposażone w oświetlenie, monitoring, elementy małej architektury i punkty zliczania rowerów. Powstaną też zadaszone parkingi typu Bike&Ride.
Najdłuższy nowy odcinek Wartostrady, o długości prawie 1,3 km, połączy most Królowej Jadwigi z parkiem w Starym Korycie Warty. Dwie pozostałe trasy połączą ulice Czartoria i Chwaliszewo oraz poprowadzą pieszych i rowerzystów przy Bramie Poznania ICHOT, tuż nad Cybiną, aby ominąć kolizję z wejściem do Bramy.

  • Obecnie trwa montaż oświetlenia i monitoringu na odcinku od parku Mazowieckiego do Starego Koryta Warty. Ostatnimi elementami planowanych inwestycji w ramach obecnego projektu, będzie budowa łącznika pod ulicą Jana Pawła II w kierunku jeziora Maltańskiego oraz powiązanie Wartostrady z cyplem – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Poznania.
    Wyremontowany będzie także stary odcinek w parku nad Wartą, po stronie os. Piastowskiego, gdzie również zamontowane zostanie oświetlenie i monitoring. Prace te objęte będą osobnymi postępowaniami przetargowymi.
  • Jednocześnie będziemy przystępować do prac koncepcyjnych nad wydłużeniem Wartostrady w kierunku północnym, w stronę Naramowic/Umultowa/Radojewa oraz Czerwonaka oraz na południe, w kierunku Dębiny – dodaje wiceprezydent Wiśniewski.
x

Zobasz także

Nowy gmach dla aptekarzy

Uniwersytet Medyczny wybrał generalnego wykonawcę Collegium Pharmaceuticum, które ma stanąć przy ul. Rokietnickiej. Kompleks z ...

Muzeum naszego Powstania

WXCA to pracownia architektoniczna z Warszawy, która na koncie ma m.in. nominowany do prestiżowej nagrody ...

Będzie grunwaldzki SOR

W czwartek podpisano umowę dotyczącą budowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na Grunwaldzie. SOR wraz z Centrum ...

Renowacja elewacji Marcinka

Od zachodniej ściany rozpoczął się remont elewacji gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Karola ...

Nowa remiza ratowników

Umowa z wykonawcą nowych budynków dla ratownictwa wodnego i specjalistycznego podpisana. Budynki powstaną na Woli, ...