Finansowanie pomostowe

Wartostrada oświetlona

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisała przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie kolejnych odcinków Wartostrady.

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie


Do 2020 roku Wartostrada wydłuży się o kolejne 2,5 kilometra. Nowe odcinki, oraz te już istniejące, zostaną wyposażone w oświetlenie, monitoring, elementy małej architektury i punkty zliczania rowerów. Powstaną też zadaszone parkingi typu Bike&Ride.
Najdłuższy nowy odcinek Wartostrady, o długości prawie 1,3 km, połączy most Królowej Jadwigi z parkiem w Starym Korycie Warty. Dwie pozostałe trasy połączą ulice Czartoria i Chwaliszewo oraz poprowadzą pieszych i rowerzystów przy Bramie Poznania ICHOT, tuż nad Cybiną, aby ominąć kolizję z wejściem do Bramy.

  • Obecnie trwa montaż oświetlenia i monitoringu na odcinku od parku Mazowieckiego do Starego Koryta Warty. Ostatnimi elementami planowanych inwestycji w ramach obecnego projektu, będzie budowa łącznika pod ulicą Jana Pawła II w kierunku jeziora Maltańskiego oraz powiązanie Wartostrady z cyplem – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Poznania.
    Wyremontowany będzie także stary odcinek w parku nad Wartą, po stronie os. Piastowskiego, gdzie również zamontowane zostanie oświetlenie i monitoring. Prace te objęte będą osobnymi postępowaniami przetargowymi.
  • Jednocześnie będziemy przystępować do prac koncepcyjnych nad wydłużeniem Wartostrady w kierunku północnym, w stronę Naramowic/Umultowa/Radojewa oraz Czerwonaka oraz na południe, w kierunku Dębiny – dodaje wiceprezydent Wiśniewski.
x

Zobasz także

Rowerowa stacja na Starołęce

Nieopodal pętli tramwajowej na Starołęce powstanie stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego. Stacja na Starołęce usytuowana będzie ...

Montaż Mostu Lecha

Na stronie epoznan.pl można obejrzeć 9. fotografii, na których utrwalono montaż nowej konstrukcji Mostu Lecha. ...

Kto wybuduje pływalnię?

Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały właśnie przetarg dotyczący budowy nowego obiektu na osiedlu Zwycięstwa. Ma on ...

47. sezon Maltanki

Rozpoczął się kolejny sezon Maltanki. Aż do września kolejka będzie kursowała pomiędzy stacją przy rondzie ...

Już można na szage

Łatwe przejście z placu Kolegiackiego na ul. Podgórną i kolejna dostępna dla wszystkich przestrzeń w ...