Sprzedają grunt przy Kinepolis

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji ponownie próbuje sprzedać działki na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Franowo – Żegrze).

Teren przeznaczony na sprzedaż składa się z dwóch działek o powierzchni prawie 5 hektarów każda. Znajdują się w sąsiedztwie torów (terminalu towarowego Franowo), blisko autostrady i krajowej jedenastki. – Teren objęty jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego terenów Poznańskiego Centrum Logistycznego Franowo-Żegrze. Mogą na nim powstać obiekty produkcyjne oraz składy i magazyny, dopuszczona jest też zabudowa usługowa. Powierzchnia działki budowlanej nie może być mniejsza niż 5000 m², a zabudowa nie może przekroczyć 60 proc. jej powierzchni – informuje Urząd Miasta.

Rokowania w sprawie sprzedaży terenu miały się odbyć w listopadzie, ale nie było chętnych. Wcześniej bez sukcesu zakończyły się dwa przetargi. W listopadzie cena wywoławcza wynosiła 21,2 mln złotych netto. Dziś odbywa się kolejna próba sprzedaży, ale ceny nie obniżono.

– Oferty można składać na piśmie w siedzibie organizatora do dnia 15 maja do godz. 12:00. Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji – podaje miasto. Przetarg odbędzie się 20 maja.

x

Zobasz także

Czy będą miejskie łąki?

W połowie lutego radny Paweł Sowa złożył interpelację, w której postulował ograniczenie w koszeniu miejskich ...

Dotacja dla franciszkanów

Radni z Komisji Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie udzielenia dotacji Klasztorowi ...

Nowa szkoła na Strzeszynie

Krajowy Zasób Nieruchomości zgodził się na przekazanie Miastu Poznań działki na Strzeszynie. Dzięki temu będzie ...

9.000 widzów w Arenie

Wiemy, jak będzie wyglądać wnętrze poznańskiej Areny po remoncie. Będzie elegancka, minimalistyczna i nawiązująca do ...

Z Łazarza do parku Kasprowicza

Właśnie rozpoczęło się przesadzanie drzew, które znajdują się na sąsiadującym z Rynkiem Łazarskim skwerze Kazimierza ...