Zarządzanie Majątkiem
Doradztwo Inwestycyjne Poznań
Nieruchomości, Konsultacje
Generuj pasywny przychód
Rebank.pl

Nowe Mieszkania przy Suchej
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w bloku
Mieszkania przy Głównej
URBANO.pl

Nowe Mieszkania przy Wawrzyniaka
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w centrum
Mieszkania na Jeżycach
tel. 61 221 25 21
URBANO.pl

Warunki Zabudowy, Projektowanie
Doradztwo Prawne, Urbanistyka,
Planowanie Przestrzenne - WZ
Projektowanie, Uzgadnianie
URBANO.pl

Licytacje Komorniacze Poznań
Aktualne licytacje mieszkań
Licytacje działek, domów
Nieruchomości zadłużone
poprawny.pl
Szybciej z Wielkopolski do Wrocławia
Modernizacja linii E59 łączącej Wielkopolskę z Wrocławiem obejmie ostatni 70-kilometrowy odcinek z Czempinia do granicy województwa dolnośląskiego. Efektem będzie lepsza obsługa pasażerów na stacjach, krótszy czas podróży oraz wzrost poziomu bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Wiosną PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpiszą umowy z wykonawcami warte 1,5 mld zł.

Poznanskie-Nieruchomosci.pl

   PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kompleksowo przebudują 70 km trasy od Czempinia do granicy województwa wielkopolskiego. Prace obejmą 5 stacji: Rawicz, Bojanowo, Leszno, Stare Bojanowo i Kościan. Efektem będą bardziej komfortowe perony, wyposażone m.in. w nowe wiaty, ławki oraz lepsze oświetlenie. Podróżni skorzystają z nowej informacji głosowej i wizualnej. Stacje będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
   Poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym zwiększy wyposażenie 24 przejazdów kolejowo-drogowych w nowe urządzenia zabezpieczające - rogatki, sygnalizację świetlną, dźwiękową, a także w monitoring. Ponadto wybudowane będą 3 wiadukty drogowe w Pakówce, Lesznie i Klonówcu oraz 4 wiadukty kolejowe w Rawiczu i Kościanie. Sprawny przejazd pociągów zapewnią nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz nowoczesne Lokalne Centrum Sterowania w Lesznie.
   Po nowych torach pociągi pojadą z prędkością do 160 km/h. Skróci się czas przejazdu dla podróżnych najszybszych pociągów między Czempiniem a granicą woj. wielkopolskiego o około 20 minut.
   Już dziś dzięki przebudowie odcinka od Wrocławia do granicy województwa pociągi regionalne i międzyregionalne jeżdżą szybciej. Po zakończeniu przebudowy linii Poznań-Wrocław czas przejazdu najszybszych pociągów między stolicami Wielkopolski i Dolnego Śląska skróci się do około 90 minut.
   Projekt „Prace na linii kolejowej E 59 na odcinku Wrocław-Poznań, etap IV, odcinek granica województwa dolnośląskiego-Czempiń" jest współfinansowany przez Unię Europejską z instrumentu „Łącząc Europę". Koszt inwestycji to 1,5 mld zł, z czego 1,2 mld zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej.
Data: 29.03.2017, godzina: 13:10:42.


reklama