Zarządzanie Majątkiem
Doradztwo Inwestycyjne Poznań
Nieruchomości, Konsultacje
Generuj pasywny przychód
Rebank.pl

Nowe Mieszkania przy Suchej
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w bloku
Mieszkania przy Głównej
URBANO.pl

Nowe Mieszkania przy Wawrzyniaka
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w centrum
Mieszkania na Jeżycach
tel. 61 221 25 21
URBANO.pl

Warunki Zabudowy, Projektowanie
Doradztwo Prawne, Urbanistyka,
Planowanie Przestrzenne - WZ
Projektowanie, Uzgadnianie
URBANO.pl

Licytacje Komorniacze Poznań
Aktualne licytacje mieszkań
Licytacje działek, domów
Nieruchomości zadłużone
poprawny.pl
Nowoczesna sala gimnastyczna przy szkole na Górczynie
Przy szkole podstawowej nr 4 na Górczynie powstaje nowoczesna sala gimnastyczna. Inwestycja cieszy zarówno nauczycieli, jak i uczniów, którzy mogą się pochwalić wieloma sukcesami sportowymi. Budowa przebiega planowo - sala ma być gotowa po wakacjach.

Poznanskie-Nieruchomosci.pl

   Obecnie szkoła dysponuje bardzo małą salą gimnastyczną. Baza sportowa, zważywszy na fakt, że w placówce funkcjonują klasy sportowe, jest niewystarczająca.
   - Nasi uczniowie trenują siatkówkę i osiągają w tej dyscyplinie znaczne sukcesy. W gablotce na puchary nie ma już miejsca. Ostatni nasz sukces to zwycięstwo podczas turnieju w Arenie, gdzie nasza drużyna wygrała wycieczkę do Berlina - mówi Małgorzata Pospieszna, dyrektor szkoły podstawowej nr 4. - Plany, by zbudować nową salę były od lat, bo dzieci chętnych do uprawiania sportu jest coraz więcej.
   W ich realizacji pomógł Bartosz Zawieja, który jako radny zabiegał o poparcie dla tego projektu w Radzie Miasta.
   - Przy wsparciu radnych Platformy Obywatelskiej i przychylności zarówno prezydenta Jaśkowiaka jak i wiceprezydenta Wiśniewskiego udało się wprowadzić do budżetu poprawkę przewidującą środki na realizację tej inwestycji - mówi Bartosz Zawieja, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Poznaniu. - Cieszę się, że uczniowie tej szkoły zyskają lepsze warunki do treningów, bo osiągają naprawdę wiele sukcesów sportowych, zarówno poznańskich jak i krajowych.
   Projekt jest bardzo funkcjonalny i nowoczesny. Obejmuje budowę sali gimnastycznej z boiskiem o powierzchni ponad 380 m kw., szatnie, zaplecze sanitarne z prysznicami, a także pomieszczenie trenera i magazyn.
   - Sala będzie przystosowana do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, koszykówki, siatkówki i wielu innych. Będzie wyposażona w elektroniczne tablice, zainstalujemy też kurtynę, która umożliwi przedzielenie sali na pół tak, by mogły z niej korzystać równolegle dwie klasy - mówi Tomasz Gajewski z realizującej inwestycję firmy Infra, kierownik budowy. - Dodatkowo na pierwszym piętrze powstanie biblioteka, która odciąży tę funkcjonującą w szkole obecnie.
   Biblioteka powstanie w części szatniowej, która zgodnie z projektem ma być dwukondygnacyjna. Całość będzie połączona ze starym budynkiem szkoły przeszklonym łącznikiem.
   - To kolejny po sali gimnastycznej w szkole przy ul. Leśnowolskiej tak nowoczesny obiekt sportowy, który będziemy oddawać do użytku. Zależy nam na tym, by poznańscy uczniowie mieli jak najlepsze warunki do nauki i uprawiania sportu, stąd tak wiele inwestycji w infrastrukturę oświatową w ostatnim czasie - podkreśla zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski. - Nadrabiamy zaległości z ostatnich lat, przede wszystkim na północy Poznania, gdzie budujemy szkołę na Umultowie. Bardzo dobrze idzie budowa nowego przedszkola na Strzeszynie. Inwestujemy w renowację zabytkowych obiektów szkolnych. Ostatnio udało nam się także uzyskać dofinansowanie na rozbudowę szkoły przy Sarmackiej - wylicza.
   Koszt budowy nowej sali gimnastycznej przy SP nr 4 to około 3 mln zł. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w sierpniu 2016 roku i obecnie jest na etapie wykonania elewacji i tynków wewnętrznych. Budowa przebiega planowo. Jej zakończenie przewidziano na koniec sierpnia tego roku. W ramach inwestycji zagospodarowany ma zostać także teren wokół szkoły, gdzie powstanie parking. Prace z tym związane potrwają do końca września.
Data: 03.04.2017, godzina: 15:14:25. Autor: Joanna Żabierek, Biuro Prasowe UMP


reklama